
Elvon code: 15016
Technical details:
[default_table]
| Model | EV760 |
| detection range | 180° / 360° |
| Detection degree | 10%, 50%, 75%, 100% (adjustable) |
| High frequency system | 5,8GHz radar CW (continuous wave), ISM frequency band |
| Energy consumption | aprox. 0,9W |
| Maximum load | 600W |
| Detection distance | wall: 5-15m, ceiling: 2-8m |
| Movement detection speed | 0,6 – 1,5m/s |
| Installation height | wall – 1,5-3,5m; ceilling – 2-8m |
| Delay | 5s, 30s, 1min, 5min, 10min, 20min, 30min |
| Stand-by | 10s, 1min, 5min, 30min, 1h, +∞, 0s (reglabila) |
| Ambient light | 2Lux, 10Lux, 50Lux, 200Lux (reglabila) |
| Stand-by dimming | 10%, 20%, 30%, 50% (adjustable) |
| Reception power | 0,2mW |
| Voltage | 220~240 V/AC |
| Frequency | 50Hz |
[/default_table]
Dimmable movement detector with microwaves, 180°/360°