
Elvon code: 15015
Technical details:
[default_table]
| Model | EV05C |
| Detection range | 360° |
| Detection distance | max. 6m (<24°C) |
| Movement detection speed | 0,6 – 1,5m/s |
| Installation height | 2,2 – 4m |
| Delay | min. 10sec±3sec, max. 15min±2min |
| Ambient light | <3-2000LUX |
| Voltage | 220~240 V/AC |
| Frequency | 50Hz |
| Maximum load | 2000W (incandescent bulbs), 1000W (economic bulbs) |
| Standards | EN 55015:2013+A1:2015; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 61547:2009 |
| Color | white |
[/default_table]
Infrared movement detector, slim, 360°