
Elvon code: 15022
Technical details:
[default_table]
| Model | EV11 |
| Detection range | 180° |
| Detection distance | max. 12m (<24°C) |
| Movement detection speed | 0,6 – 1,5m/s |
| Installation height | 1,8 – 2,5m |
| Delay | min. 10sec±3sec, max. 15min±2min |
| Ambient light | |
| Voltage | 220~240 V/AC |
| Frequency | 50Hz |
| Maximum load | 800W (incandescent bulbs), 400W (economic bulbs) |
| Standards | EN 55015:2013+A1:2015; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 61547:2009 |
| Color | white |
[/default_table]
Mini movement sensor with infrared, 180°
